• Basketbal v Spišskej Novej Vsi

• 16.4.2024 sme pre našich žiakov zorganizovali zájazd na basketbalový zápas do SNV, kde si sily zmerali Spišskí Rytieri - Iskra Svit 98:77. Extraligový zápas si žiaci naplno užívali, atmosféra bola vynikajúca!

• Exkurzia

• Dnes sme sa so žiakmi 6.B v rámci občianskej náuky zúčastnili exkurzie o historických pamiatkach Rožňavy so sprievodcom z Turistického informačného centra. Žiaci sa dozvedeli množstvo nových a zaujímavých informácií o histórii Rožňavy,pozreli si najstaršie budovy na námestí Baníkov a dozvedeli sa aj nejaké pikošky z histórie Rožňavy. Ďakujeme TIC za spoluprácu a zaujímavú prednášku.

• Kúzelná fyzika

• „Či hráte basketbal, či beháte alebo len chodíte, rozprávate, pozeráte, všade vôkol nás je nejaká fyzika“. Dňa 12.4.2024 nás o tom presvedčil popularizátor fyziky Mgr. Michal Figura na svojom „skoro kúzelníckom vystúpení“, kde všetky jeho kúzla boli ukážkou fyzikálnych javov, experimenty s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom.

• Záhada farebných nápojov odhalená

• Keď sa povie „leto“, hneď nás napadnú horúce dni, voda a samozrejme svieže farebné kokteily, ktorými si hasíme smäd. Ako sa ich výroba vydarila šiestakom na hodine fyziky ? Inšpirujte sa vo fotogalérii.

• Letná činnosť ŠKD

• Ste zamestnaní a neviete čo s deťmi počas letných prázdnin?

Je tu riešenie. Školský klub detí ponúka „Letnú činnosť ŠKD“.

V čase od 7:30 do 16:00 hod.

1. turnus od 8. júla do 12. júla 2024

2. turnus od 15. júla do 19. júla 2024

Bližšie informácie u pani vychovávateľky.

• Biologická olympiáda

• Dnes (11.4.2024) sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie E, kde naši žiaci dosiahli výborné výsledky. V odbornosti ZOOLÓGIA sa na 1. mieste umiestnila Vanesa Tomková (6.B), 2.miesto obsadil Marko Tverďák (6.A). V BOTANIKE sa na 4. mieste umiestnila Sara Bednárová (6.A) a Janka Keršáková (6.A) sa stala úspešnou riešiteľkou súťaže. Všetkým žiakom blahoželáme, Vaneske a Markovi prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

• Ďalšie úspechy v matematických súťažiach

• Mimoriadne úspešnú sezónu v matematických súťažiach sme ukončili v stredu 10.4.2024 okresným kolom Pytagoriády, kde sa na veľmi peknom druhom mieste umiestnil Daniel Tomi zo 7.B triedy. Lukáš Illyés, Vanesa Tomková a Marko Tverďák boli úspešnými riešiteľmi. Srdečne blahoželáme!!!

• Foodbox  - My v škole nevyhadzujeme

• V našej jedálni máme novinku ,,FOOD BOX``. Predstavuje inovatívny spôsob, ako zmierniť plytvanie potravín v škole. Stal sa riešením, aby jedlo nekončilo v koši. Ten funguje tak, že žiaci, ktorí si neprosia prílohu, ktorú dostanú k obedu, ju môžu odložiť do boxu v jedálni. Odtiaľ si ju potom vezme niekto, kto má na ovocie, keksík či mliečny výrobok naozaj chuť. Cieľom je neplytvať jedlom a učíme ich podeliť sa s ostatnými, čím prispievame k environmentálnej udržateľnosti, podporujeme zdravé stravovanie a vytvárame pozitívne vzťahy medzi žiakmi. Ešte sa nestalo, že by v ňom po skončení školského dňa čosi zostalo.

• Opäť sme zahviezdili!

• Naši žiaci dnes na okresnom kole Pytagoriády v kategóriách P3, P4 a P5 opäť dokázali svoju bystrú myseľ ako aj rýchlosť v riešení matematických úloh. Získali krásne umiestnenia:

V kategórii tretiakov 1.miesto Lukáš Belopotoczky z 3.C triedy. V kategórii štvrtákov 2.miesto Zuzana Gallová a 3.miesto Filip Kardoš, obaja zo 4.B. Medzi piatakmi vyhral 1.miesto Jaroslav Hlivák a 2.miesto získala Dominika Dovcová, obaja z 5.A triedy.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• V OK matematickej olympiády dve 1. miesta

• Naši šikovní žiaci opäť dokázali, že okrem iných zručností a vedomostí, sa im už tradične výborne darí aj v matematike. Na okresnom kole matematickej olympiády v súťaží ZŠ a osemročného gymnázia, ktorá sa konala 3.4.2024, získali vynikajúce výsledky.

V kategórii šiestakov sa na prvom mieste umiestnil Marko Tverďák zo 6.A triedy a na treťom mieste Samuel Michalík zo 6.B triedy.

V kategórii siedmakov získal prvé miesto Daniel Tomi zo 7.B triedy a v kategórii ôsmakov skončil na treťom mieste Lukáš Illyés z 8.A triedy.

Všetkým chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Okresná súťaž HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Svoju šikovnosť a umenie recitácie žiaci našej školy predviedli aj v okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde sa excelentne umiestnili.

Dominika Harhovská 1. miesto, Tarja Júdt 1.miesto, Silvia Sklenková 2. miesto, Vanesa Tomková 3. miesto. Blahoželáme.

• Ako sme na biológii vyrábali jogurt

• Jogurt sa zaraďuje medzi superpotraviny, ktoré všestranne prospievajú ľudskému zdraviu, zdraviu celej tráviacej sústavy. Väčšina kupovaných jogurtov však obsahuje množstvo pridaného cukru, umelé sladidlá, farbivá a rôzne konzervanty, a tak sme sa so siedmakmi rozhodli vyrobiť si vlastný. Využili sme poznatok, že jogurt vzniká kvasením mlieka – fermentáciou za pôsobenia mliečnych baktérií a pustili sa do práce. Jogurt sa nám vydaril, všetkým aj nesmierne chutil a navyše sme sa zbavili hromadiacich plastových obalov a potreby recyklovať.

• Tiesňová linka 112

• 25.3.2024 zavítali dobrovoľníčky z Červeného kríža a pani preventistka Policajného zboru v Rožňave aj do 4.C a 5.A. Prehĺbili sme si vedomosti o integrovanom záchrannom systéme a skúsili sme si aj podať prvú pomoc!

• Svetový deň vody

• 22. marca si každoročne pripomíname Deň vody. Sviatok tejto vzácnej a nenahraditeľnej tekutiny sme oslávili v našej škole projektovým vyučovaním.

Tak, ako je voda neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života, tak bola aj v tento deň voda súčasťou všetkých vyučovacích predmetov a činností. Pre žiakov 1. stupňa si ich pani učiteľky pripravili zaujímavé aktivity a hry. Na 2. stupni žiaci vytvárali rôzne plagáty, postery týkajúce sa vodného ekosystému, šetrenia vody, znečisťovania vody, počítali príklady, tvorili básne, prerozprávali kolobeh vody v angličtine. Tí starší sa venovali vodnej stope, taktiež vodným dielam na Slovensku, pomocou rôznych pokusov demonštrovali viaceré fyzikálno-chemické vlastnosti vody.

Dúfame, že tento náš deň venovaný vode a celkovo environmentálnej výchove našich žiakov sú len malými krokmi, ktoré smerujú k veľkým veciam...