• DEŇ DETÍ

• Zajtra je sviatok Váš, neskúšame Vás. Namiesto vyučovania si, milí žiaci, 1. júna zasúťažíte pri rôznych aktivitách na školskom ihrisku. Môžete vyhrať zaujímavé ceny. Nezabudnite na vhodné športové oblečenie, šiltovku, desiatu a pitný režim. Srdečne sú vítaní aj Vaši rodičia. Súťažno-zábavné dopoludnie končí vyhodnotením súťaže. Predpokladaný koniec pre 1. stupeň je o 11:40, pre 2. stupeň o 12:35.

Tešíme sa na Vás.

• Piataci opäť úspešní v testovaní KOMPARO!

• Spoločnosť EXAM testing je každoročným organizátorom KOMPARA, čo je  systém periodickej, nezávislej, externej evalvácie škôl. Testovanie je zamerané na matematiku, slovenský jazyk a literatúru a na všeobecné študijné predpoklady. Testovania sa zúčastnili žiaci piateho ročníka 16. marca 2023 a ich výsledky sú nasledovné:

Priemerná úspešnosť testovaných žiakov z matematiky bola 81,0%, zo SJL 69,0% a zo VŠP 63,5%.

• Krajské kolo v Bedmintone

• Dnes sa družstvo dievčat v zložení Lara Izabel Bernáth a Dária Puškášová zúčastnilo krajského kola v bedmintone s výsledkom krásneho 2. miesta. Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Anglické divadelné predstavenie

• Dňa 30.mája 2023 sa žiaci 3. až 9. ročníka, okrem piatakov, zúčastnili anglických divadelných predstavení Lazy Goat pre mladších a Last Wish pre starších žiakov v podaní hercov Divadelného centra Martin. Žiakom sa divadlá veľmi páčili.

• Krajská súťaž v Bedmintone

• Dnes sa družstvo chlapcov v zložení René Klimon a Imrich Takáč zúčastnilo krajského kola v bedmintone s výsledkom krásneho 3. miesta. Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Okresná a krajská súťaž v atletike

• Okresné kolo v atletike žiakov sa konalo 23.05.2023 a s potešením sme prijali správu, že družstvo našich starších žiakov vybojovalo 1. miesto a s ním aj postup na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 24.05.2023 v Moldave nad Bodvou. Tu sme zaznamenali jeden úspech v podobe 1. miesta vo vrhu guľou, ktoré vybojovala Rebecca Mésznerová, žiačka 9.B triedy. Gratulujeme!

• OK v basketbale 3x3

• V piatok sa na našej škole konalo okresné kolo ZŠ v basketbale 3x3. Dievčatá vybojovali 2.miesto, chlapci 1.miesto a postúpili na krajské kolo. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Školská liga v stolnom tenise

• Školská liga v stolnom tenise sa ukončila piatym turnajom, kde naše družstvo dievčat obsadilo celkovo 2.miesto a naše žiacky boli úspešné aj v súťaži jednotlivcov na 2. a 3. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Londýn - poznávací zájazd

• Mesiac lásky - zakončený pobytom v Londýne.

Posledný májový týždeň sme podnikli náročný, ale zaujímavý niekoľkodňový zájazd do Londýna. Vniesli sme sa do atmosféry Londýna, jeho krásy sme objavili z výšky London Eye, históriu pocítili z podzemia London Dungeon a významné osobnosti sme stretli v múzeu Madame Tussauds. Veľký zážitok prinieslo cestovanie metrom, ktoré nás prenieslo na najvzácnejšie pamätihodnosti Londýna. Návšteva historického dedičstva Londýna bola samozrejmosťou. Tešíme sa na ďalší zájazd!!!

• Slávnostný zápis

• 24. a 25. mája sa na našej škole konal slávnostný zápis budúcich prváčikov. Pani učiteľky si pre nich pripravili rôzne zaujímavé úlohy, tvorivé hry s písmenkami, číslami, geometrickými útvarmi i fotenie pri fotostene. Všetko zvládli na 1 * a dokázali, že sú do školy pripravení. Rodičia sa zase oboznámili s dôležitými informáciami, ktoré budú v septembri potrebovať. Tešíme sa na Vás a prajeme Vám veľa úspechov.

• Gemerské športové hry

• V dňoch od 16.05. do 19.05.2023 sa uskutočnili v Rožňave  Gemerské športové hry, ktorých vyhlasovateľom bol Olympijský klub G E M E R a organizátorom Olympijský klub GEMER a  CVČ Rožňava. Naši žiaci aj tu potvrdili, že sú vynikajúcimi športovcami, čo dokazujú ich výsledky. V olympijskom kvíze Antické olympijské hry obsadili 2. miesto, v basketbale zmiešaných družstiev žiakov 2. stupňa 1. miesto, vo volejbale zmiešaných družstiev žiakov 2. stupňa 1. miesto a žiakov 1. stupňa 2. miesto. Športovcom blahoželáme a prajeme ešte ďalšie krásne úspechy!

• Lesnícky deň

• Lesu zdar! Takto sa zvítali hneď ráno naši žiaci s lesníkmi, ktorí k nám opäť zavítali, aby deti hravou formou naučili o lese, rastlinách i zvieratách plno nových a zaujímavých vecí. Prialo nám aj počasie a tak sme strávili krásne dopoludnie plné zábavy ale i nových informácií. Veríme, že takto nadobudnuté vedomosti deti len tak ľahko nezabudnú. A dúfame, že pochopia, aká dôležitá je pre nás príroda,

• Deň matiek

• Milé mamičky. Pri príležitosti krásneho sviatku Dňa matiek Vám želáme pevné zdravie, veľa radosti, šťastia a rodinnej pohody. Tisíc objatí Vám posielajú naše prváčatá.

• Škola v prírode

• Šesť nezabudnuteľných dní prežili tretiaci v Škole v prírode v Novej Lesnej. Vychutnali si tak jedinečnú príležitosť zažiť na "vlastnej koži" krásu a atmosféru našich očarujúcich veľhôr. Deti mali rozmanitý a pútavý program.

• ANTICKÉ OLYMPIJSKÉ HRY

• Dnes, 16. mája, sa žiaci a žiačky 2. stupňa ZŠ a gymnázií, zúčastnili vedomostnej súťaže, ktorá bola zameraná na tematiku: ANTICKÉ OLYMPIJSKÉ HRY, ktorú organizoval Olympijský klub GEMER. Naši žiaci sa umiestnili na krásnom 2. mieste.

• Pripravujeme žiakov do života

• Každá škola je známa tým, že dáva deťom veľa vedomostí a zručností. Cenné rady a ukážky zo života poskytla našim ôsmakom 12.5.2023 zamestnankyňa Policajného zboru v Rožňave, pani Csútorová, ktorá mala s nimi besedu na tému "Trestnoprávna zodpovednosť žiakov základných škôl - mladistvých."

• Úspešné OK Slávik Slovenska

• Dňa 12.5.2023 sa v Rožňave konalo okresné kolo speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska, kde žiaci súťažili v troch kategóriách. V 1.kategórii sme získali krásne 1.miesto, o ktoré sa zaslúžila Dominika Harhovská z 3.A triedy. Ďakujeme aj za reprezentáciu Vanese Tomkovej a Lukášovi Illyésovi. Všetkým trom blahoželáme a víťazke držíme palce v krajskom kole! Naše poďakovanie patrí aj Ing. Ivanovi Nemčokovi za pomoc pri príprave našich žiakov i hudobný doprovod.

• Krajské kolo McDonald´s Cup

• Víťazné pokriky, emócie a radosť z hry. To všetko prinieslo dnešné krajské kolo populárneho McDonald’s Cupu.

Naše družstvo sa zúčastnilo krajského kola McDonald Cup vo futbale v Košiciach. V silnej konkurencii nám medaila tesne unikla a obsadili sme 4. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu.